Виставка живопису, акварелі та іконографії художника – Марка Дмитровича Продана

Доброго дня, шановні пані та панове! Щиро вітаю Вас на відкритті 28-ї персональної виставки живопису, акварелі та іконографії почесного громадянина міста Нікополя, художника, іконописця – Марка Дмитровича Продана. Свою виставку Марк Дмитрович присвятив рідному місту, для нікопольців, а також Якову Басову – заслуженому художнику України, відомому акварелісту та живописцю, свому вчителю та другу.

Експозиція виставки налічує 130 робіт автора.

Prodan_1

Prodan_2

Prodan_3

Prodan_4

Творчість Марка Дмитровича тісно пов’язана з природою та історією рідного краю, спробами людини приєднатися до світу духовності багатьох поколінь своїх предків.

Мистецька творчість Марка Продана широко відома не тільки в рідному місті Нікополі, а й далеко за його межами. За період творчої діяльності, Марк Дмитрович приймав участь в багатьох художніх виставках від місцевого до республіканського значення. Провів 27 персональних виставок по живопису – на Дніпропетровщині, в Запоріжжі, Кривому Розі ,в Криму, Ялті та ін. містах.

Мистецький світ художника вражає своєю оригінальністю, самобутністю, проданівським незрівнянним колоритом та різнобарвністю й багатоманітністю проявів його непересічного таланту: різновидні жанри живопису, іконопис, різблення по дереву, реставраційні роботи, краснодеревство, колекціонування антикваріату й старожитностей. Марк Дмитрович також займається літературно-публіцистичною діяльністю.

Улюблена тема Марка Дмитровича, яка оспівується в його творчості – це Нікополь, його вулиці, пейзажі, історичні пам’ятки, береги Дніпра, Лапинки, чарівні куточки затопленого Великого Лугу та багато інших цікавинок…

Акварельний живопис – це дуже цікава, таємнича та непроста техніка, яка відкриває нам свою чарівність, прозорість, легкість дотику та відчуття тонкого світосприйняття. В лівому та правому залах експонується виставка акварельного живопису Марка Дмитровича. Шановна Ольго Василівно, прийміть подарунок від майстра акварельного живопису Марка Продана акварельну картину.

Як ви знаєте, ікона – це необхідний елемент в Християнстві. Це ще й твір образотворчого мистецтва. Народження ікони було дуже складним процесом, як і шлях Марка Продана до цього мистецтва. Марк Дмитрович заснував першу в Україні іконописну школу при Нікопольському благочинні. По іконографії Марк Дмитрович провів дві виставки в Дніпропетровську, дві в Запоріжжі та одну в Кривому Розі, та неоднократно були проведені виставки в Нікополі. Написав чотири іконостаса. В Нікополі – в Спасо-Приоброженському Соборі та в церкві Різдва Пресвятої Богородиці; в Червоногригоривці – Спасо-Приоброженська церква та в Жовтих Водах. Також були написані ікони в монастирі Київського патріархату і на Соловки при канонізації Петра Калнишевського. За що Марк Дмитрович був нагороджений багатьма грамотами та медаллю «Різдво Христове»,та орденом «Нестора Літописця».

Марк Дмитрович великий шанувальник історії рідного краю. На виставці представлені картини на козацьку тематику, це: триптих «Памяті Сірка», «Мати Січ», «Микитинська Січ» «Великий Луг», «Микитин Перевіз»…

Історію та традиції нашого народу треба пам’ятати, це могутність нації.

Великий вплив на творчість Марка Продана мало знайомство з заслуженим художником –акварелістом Яковом Басовим, та членами спілки художників Вячеславом Фектистовим, Василем Каркоцем, з якими він провів багато часу на етюдах та в спілкуванні, та вчителем й великим художником Олександром Овчаренко, саме в нього Марк Дмитрович закінчив художню студію. Марк Дмитрович висловлює вдячність своїм вчителям, презентувавши їх картини на своїй персональній виставці.

Справжнє мистецтво художників сприяє пробудженню найкращих почуттів.

*******************************************************************************************

Живопись, иконография – это любимое дело Марка Продана, в котором он черпает жизненные силы и вдохновение. А основной целью в творчестве Марка Дмитриевича всегда было и есть –   воспеть свой край, свой город, их красоту и уникальность. Говорю словами Марка Дмитриевича: «Изобразительное искусство дает его творцам и зрителям душевное здоровье. Красота вокруг нас формирует высокие духовные, нравственные и эстетические нормы. И это великое счастье, когда твой труд служит обществу.» Марк Дмитриевич работает для людей, а не для себя.

Верная спутница и помощница в жизни Марка Продана – его супруга Галина Лукинична (проработавшая более 35 лет учителем немецкого языка), она всегда поддерживает, вдохновляет на большие творческие успехи Марка Дмитриевича.

График работы зала:
Вторник – суббота с 11.00 до 18.00; (перерыв с 13:00 до 14:00)
Выходной – воскресенье, понедельник.

Ждем Вас по адресу:
г. Никополь, ул. К. Либкнехта, 94 (возле АТБ по ул. Усова)

Тел. для справок и заказа экскурсии:
050- 568-49-28, 098-788-99-01, 5-01-03